Od najbliższego poniedziałku (18.10) w laboratorium przyszpitalnym będziemy wykonywać nowe badania:

• ASO ilościowo - cena jednostkowa 15 zł.
  • betaHCG ilosciowo - cena jednostkowa 32 zł.
  • LDH - cena jednostkowa 12 zl.
  • RF ilościowo - cena jednostkowa 21 zł.
  • Białko całkowite - cena jednostkowa 7 zł
  • Białko w moczu - cena jednostkowa 10 zł
  • Etanol - cena jednostkowa 34 zł

Wyniki do odbioru w tym samym dniu po godz. 15:00.

Plakat "Umów się na kolonoskopię"

Kto może skorzystać z programu?

Osoby zamieszkujące, uczące się lub pracujące na terenie powiatu: nowotarskiego, tatrzańskiego lub gorlickiego

• w wieku 50-65 lat bez ograniczeń
  • w wieku 40-49 lat posiadający krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego
  • w wieku 25-39 lat posiadający zaświadczenie z poradni genetycznej o przynależności do rodziny HNPCC (rodzinnego raka jelita grubego niezwiązanego z polipowatością)

wymagana jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do skorzystania z programu oraz świadoma zgoda na badanie i znieczulenie.

Kwalifikacja do badania zostaje przeprowadzona przez lekarza na podstawie wypełnionej przez pacjenta ankiety. Ankieta jest dostępna na portalu edukacyjno-informacyjnym www.bezbolesnakolonoskopia.pl

Logo Program 40 Plus

Od 20.08.2021 w Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju można zarejestrować się na wykonanie bezpłatnych badań w ramach programu pilotażowego „PROFILAKTYKA 40 PLUS”.

Aby skorzystać z programu, należy wypełnić ankietę w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). Osoby, które nie korzystają z IKP, będą mogły zapisać się na badania w ramach programu za pośrednictwem infolinii Domowej Opieki Medycznej. Po uzupełnieniu ankiety, otrzymuje się e-skierowanie na pakiet badań diagnostycznych, z którym należy zgłosić się do Rejestracji Laboratorium.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną.

SARS CoV-2

Od 16.08.2021 w Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju można pobrać wymaz na badanie SARS CoV-2 metodą RT-PCR.

Koszt badania – 299 zł. Opłatę należy uiścić w Laboratorium (rejestracji).

Wymazy będą pobierane na Izbie Przyjęć (ul. Słoneczna 3) od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 18.00 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12.00 – 14.00.

Wyniki można uzyskać w języku polskim, angielskim lub niemieckim (uwagę odnośnie języka wyniku należy wpisać na skierowaniu).

Można również uzyskać wynik drogą mailową (na wyniku należy zamieścić prośbę o przesłanie wyniku w takiej formie).

Wyniki wymazów w formie papierowej dostępne kolejnego dnia od godziny 11.00 w Laboratorium (rejestracja).

Zdjęcie akcji

Trwa challenge, dzięki któremu możemy pomóc małemu chłopcu w walce z chłoniakiem anaplastycznym. Szpital Miejski w Rabce - Zdroju został nominowany do wykonania zadania przez Urząd Miejski w Rabce - Zdroju. Nominację przyjmujemy, przesyłamy nasze serce dla Kubusia, wspieramy charytatywnie akcję i nominujemy kolejnych.

Z uwagi, iż czas działa na niekorzyść chorego KUBUSIA BACHULI, a każde chętne do pomocy serducho jest na wagę życia, zapraszamy do tej charytatywnej akcji wszystkich, na których zawsze można liczyć.

Kwota na dalsze leczenie jest ogromna, ale wierzymy, że damy  radę!!! Bo jak nie MY, to kto...?

"...często dar jest niewielki, ale skutek z niego ogromny" (Seneka Młodszy)

#ChallengeSerduchodlaKubusia