Plakat kolonoskopia

Kto może skorzystać z programu?

Osoby zamieszkujące, uczące się lub pracujące na terenie powiatu: nowotarskiego, tatrzańskiego lub gorlickiego

• w wieku 50-65 lat bez ograniczeń
  • w wieku 40-49 lat posiadający krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego
  • w wieku 25-39 lat posiadający zaświadczenie z poradni genetycznej o przynależności do rodziny HNPCC (rodzinnego raka jelita grubego niezwiązanego z polipowatością)

wymagana jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do skorzystania z programu oraz świadoma zgoda na badanie i znieczulenie.

Kwalifikacja do badania zostaje przeprowadzona przez lekarza na podstawie wypełnionej przez pacjenta ankiety. Ankieta jest dostępna na portalu edukacyjno-informacyjnym www.bezbolesnakolonoskopia.pl

Badania wykonywane są w Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdrój przy ul. Słoneczna Rabka-Zdrój oraz w CM Skopia w Krakowie.

Możliwość wykonania badania w znieczuleniu dożylnym-analgosedacji, polegającym na jednoczesnym podaniu środków uspokajających i nasennych oraz leków przeciwbólowych na czas trwania badania.

Szpital Miejski w Rabce-Zdrój Sp. z o.o.
ul. Słoneczna 3
34-700 Rabka-Zdrój