Zapraszamy 22 kwietnia 2021 r. na kwalifikacje do zabiegu usuwania zaćmy. Wizyty rozpoczną się o godz. 12:00 w nowej poradni w budynku głównym szpitala.

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy (oddzwonimy):

• numer telefonu sekretariatu: 512 283 094

Miło nam poinformować Państwa, że od 1 kwietnia 2021 r. do zespołu Oddziału Okulistycznego Chirurgii Jednego Dnia dołączyło 5 nowych lekarzy okulistów. Z dniem 15 kwietnia 2021 r. pełnienie obowiązków Ordynatora Oddziału zostało powierzone Pani dr n. med. Annie Kwiecińskiej.

dr n. med. Anna Kwiecińskadr n. med. Anna Kwiecińska - studia medyczne ukończyła w 2011 roku, specjalizację w dziedzinie okulistyki zdobyła w 2018 r., obroniła tytuł doktora nauk medycznych w 2021 r. Obecnie pracuje na Oddziale Okulistycznym Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Specjalizuje się w zakresie chorób oczu u dorosłych i dzieci. Diagnozuje i leczy między innymi zaćmę, jaskrę, zespół suchego oka, zapalenie spojówek i zwyrodnienie plamki żółtej. Zajmuje się wadami wzroku, w tym astygmatyzmem i krótkowzrocznością. Wykonuje zabiegi operacyjne zaćmy, LDCR i sondowanie dróg łzowych u dzieci.

dr n. med. Małgorzata Wośdr n. med. Małgorzata Woś - jest specjalistą chorób oczu zajmującą się diagnostyką i leczeniem schorzeń okulistycznych zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Wykonuje zabiegi chirurgiczne (zaćma, witrektomia, laserowe leczenie dróg łzowych), (jaskra, cukrzyca, schorzenia siatkówki, zaćma wtórna), iniekcje wewnątrzgałkowe (Lucentis, Eylea), sondowanie dróg łzowych u niemowląt i dzieci. Posiada wysokie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie zawodowe doskonalone w ramach krajowych i zagranicznych konferencji i szkoleń okulistycznych. Autor i współautor doniesień zjazdowych i publikacji naukowych. Obecnie pełni funkcję Ordynatora na Oddziale Okulistycznym Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

dr n. med. Magdalena Obtułowiczdr n. med. Magdalena Obtułowicz - jest lekarzem okulistą. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ukończyła w 1999 roku, a specjalizację w dziedzinie okulistyki zdobyła w 2007 r. W 2009 roku obroniła tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała na Oddziale Okulistycznym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką oraz na Oddziale Okulistycznym Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Specjalizuje się w schorzeniach narządu wzroku. Diagnozuje i leczy między innymi jaskrę, zaćmę, zwyrodnienie siatkówki i zapalenie spojówek. Zajmuje się wadami wzroku, w tym dalekowzrocznością, krótkowzrocznością i astygmatyzmem. Wykonuje zabiegi operacyjne zaćmy, witrektomii i iniekcje.

lek. Jolanta Gillek. Jolanta Gil - studia lekarskie ukończyła w 1979 roku, a pierwszy stopień specjalizacji w dziedzinie okulistyki zdobyła cztery lata później. Specjalizację drugiego stopnia z okulistyki uzyskała w 1997 roku. Jest zastępcą ordynatora Oddziału Okulistycznego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Specjalizuje się w zakresie chorób oczu. Diagnozuje i leczy między innymi zapalenie spojówek, zwyrodnienie plamki żółtej, zespół suchego oka, zaćmę i jaskrę. Zajmuje się wadami wzroku, w tym krótkowzrocznością, dalekowzrocznością i astygmatyzmem. Wykonuje zabiegi operacyjne zaćmy i okulistyczne.

lek. Grażyna Solarz - lekarz okulista - obecnie pracuje w Oddziale Okulistycznym w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie. Specjalizuje się w schorzeniach narządu wzroku. Diagnozuje i leczy między innymi jaskrę, zaćmę, zwyrodnienie siatkówki i zapalenie spojówek. Zajmuje się wadami wzroku, w tym dalekowzrocznością, krótkowzrocznością i astygmatyzmem. Wykonuje zabiegi operacyjne zaćmy i jaskry.