Od 01.12.2021 (środa) w Laboratorium Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju będą wykonywane testy NADAL® COVID-19 Ag + Influenza A/B TEST do różnicowania infekcji COVID-19 od grypy typu A i B.

Koszt testu 120zł

Koszt testów do wykrywania infekcji wirusem SARS-CoV-2 firmy Abbott od 01.12.2021 będzie wynosił 100zł.

Testy wykonywane są w następujących godzinach:

• Poniedziałek – sobota od 12.00 do 18.00
  • Niedziela od 13.00 do 18.00

Wynik uzyskiwany po ok. 30 minutach.

Rejestracja na badanie w laboratorium, parter budynku administracyjnego. Wymaz, oznaczenie i wydawanie wyników - Izba Przyjęć.

Od najbliższego poniedziałku (18.10) w laboratorium przyszpitalnym będziemy wykonywać nowe badania:

• ASO ilościowo - cena jednostkowa 15 zł.
  • betaHCG ilosciowo - cena jednostkowa 32 zł.
  • LDH - cena jednostkowa 12 zl.
  • RF ilościowo - cena jednostkowa 21 zł.
  • Białko całkowite - cena jednostkowa 7 zł
  • Białko w moczu - cena jednostkowa 10 zł
  • Etanol - cena jednostkowa 34 zł

Wyniki do odbioru w tym samym dniu po godz. 15:00.

Plakat "Umów się na kolonoskopię"

Kto może skorzystać z programu?

Osoby zamieszkujące, uczące się lub pracujące na terenie powiatu: nowotarskiego, tatrzańskiego lub gorlickiego

• w wieku 50-65 lat bez ograniczeń
  • w wieku 40-49 lat posiadający krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego
  • w wieku 25-39 lat posiadający zaświadczenie z poradni genetycznej o przynależności do rodziny HNPCC (rodzinnego raka jelita grubego niezwiązanego z polipowatością)

wymagana jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do skorzystania z programu oraz świadoma zgoda na badanie i znieczulenie.

Kwalifikacja do badania zostaje przeprowadzona przez lekarza na podstawie wypełnionej przez pacjenta ankiety. Ankieta jest dostępna na portalu edukacyjno-informacyjnym www.bezbolesnakolonoskopia.pl

Logo Program 40 Plus

Od 20.08.2021 w Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju można zarejestrować się na wykonanie bezpłatnych badań w ramach programu pilotażowego „PROFILAKTYKA 40 PLUS”.

Aby skorzystać z programu, należy wypełnić ankietę w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). Osoby, które nie korzystają z IKP, będą mogły zapisać się na badania w ramach programu za pośrednictwem infolinii Domowej Opieki Medycznej. Po uzupełnieniu ankiety, otrzymuje się e-skierowanie na pakiet badań diagnostycznych, z którym należy zgłosić się do Rejestracji Laboratorium.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną.

SARS CoV-2

Od 16.08.2021 w Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju można pobrać wymaz na badanie SARS CoV-2 metodą RT-PCR.

Koszt badania – 299 zł. Opłatę należy uiścić w Laboratorium (rejestracji).

Wymazy będą pobierane na Izbie Przyjęć (ul. Słoneczna 3) od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 18.00 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12.00 – 14.00.

Wyniki można uzyskać w języku polskim, angielskim lub niemieckim (uwagę odnośnie języka wyniku należy wpisać na skierowaniu).

Można również uzyskać wynik drogą mailową (na wyniku należy zamieścić prośbę o przesłanie wyniku w takiej formie).

Wyniki wymazów w formie papierowej dostępne kolejnego dnia od godziny 11.00 w Laboratorium (rejestracja).